Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Veselības ministre Ingrīda Circene tiekas ar Indijas vēstnieku

18.07.2012
720

Veselības ministre Ingrīda Circene tiekas ar Indijas Ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Zviedrijā un Latvijā Ašoku Sadžanharu (Ashok Sajjanhar), kurš bija ieradies atvadu vizītē.

 

Tikšanās laikā veselības ministre Ingrīda Circene pateicās vēstniekam par līdzšinējo sadarbību un ieguldījumu abu valstu savstarpējā līguma noslēgšanā, kas paredz sadarbību veselības aprūpes un medicīnas zinātņu jomā*. Ministre uzsvēra, ka tagad jāstrādā pie līgumā paredzēto sadarbības virzienu realizācijas dzīvē. Latvijas puse būtu ieinteresēta sadarbību veicināt medicīnas izglītības un zinātnes jomā, kā arī farmācijā. Indijas vēstnieks Zviedrijā un Latvijā Ašoks Sadžanhars atzina, ka augstākā medicīniskā izglītība Latvijā ir augstā līmenī un Latvijai ir labs potenciāls piesaistīt Indijas jauniešus, kuri vēlas Eiropā studēt medicīnu.

Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāta abu valstu speciālistu sadarbība tuberkulozes, īpaši multirezistento tuberkulozes formu apkarošanā, kur Latvijai ir labi panākumi. Kā nākotnē veicināmu sadarbības virzienu vēstnieks norādīja arī farmācijas jomu, kurā Latvijas farmācijas kompānijas varētu sadarboties ar Indijas uzņēmumiem, veicot kopīgus projektus zāļu izpētē un ražošanā.


*Līgums ar Indiju par sadarbību veselības aprūpes un medicīnas zinātņu jomā tika parakstīts šā gada 29.februārī. Tas paredz veidot abu valstu sadarbību informācijas un dokumentu apmaiņā par jaunām medicīnas tehnoloģijām un inovācijām veselības, farmācijas un arī tradicionālās medicīnas jomā, ieskaitot ajūrvēdu, vispārējo sabiedrības veselības stāvokli, veselības sektora plānošanas un finansēšanas sistēmām, farmaceitiskajiem izstrādājumiem, to blakusparādībām, kā arī to sertifikāciju, kontroli un kvalitātes nodrošinājumu. Līgums paredz arī sadarbību ārstniecības personāla apmācībā veidojot tiešu sadarbību starp medicīnas izglītības iestādēm, centriem un citām saistītām institūcijām. Paredzēts īstenot kopīgus pasākumus slimību uzliesmojumu draudu gadījumā un veicinot uzņēmējdarbības attiecību attīstību veselības aprūpes un medicīnas zinātnes sektorā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes